w rankingu po


 

W dni świąteczne (ustawowo wolne od pracy),
dostępność firm pożyczkowych może się różnić.

 

 

Średnia ocena pożyczek:

3.36
Liczba wszystkich ocen:
3939

Zanim pożyczysz, zanim podpiszesz...

czyli co powinieneś wiedzieć o pożyczkach udzielanych online

Banknotowe groby

Słowem wstępu

Cieszymy się, że odwiedziłeś stronę Twoja Pożyczka. Ponieważ tu trafiłeś to szukasz zapewne finansowania na swoje wydatki. Niestety musimy Cię zmartwić. To co widzisz często jest inne niż może się wydawać. Jeżeli trafiłeś na naszą stronę po długich poszukiwaniach, odwiedzając po drodze wiele serwisów pożyczkowych, to czujemy się w obowiązku naprostować Twoje postrzeganie rzeczywistości, wiedząc z czym tam niejeden raz możesz mieć do czynienia.

Mamy nadzieję, że korzystanie z tego serwisu pozwoli zaoszczędzić Twój czas na poszukiwaniu pożyczek internetowych i wybraniu najkorzystniejszych dla siebie. Koncentrujemy się głównie na pożyczkach udzielanych online, czyli masz szansę otrzymać je szybko i całkowicie bez przysłowiowego "wychodzenia z domu", korzystając wyłącznie z internetu, najczęściej udzielanych przez instytucje pozabankowe. Staramy się aby firmy pożyczkowe w naszym spisie były jak najbardziej wiarygodne.

Poradnik internetowego pożyczkobiorcy

Zachęcamy do przeczytania kliku artykułów przygotowanych w formie mini-poradnika dla początkujących, które mogą być niewielkim wstępem w Twojej przygodzie z pożyczkami. Liczymy też na to, że dzięki naszej stronie unikniesz pułapek czekających w sieci na mocno zdesperowane osoby poszukujące gotówki za wszelką cenę, a informacje zawarte na niej pozwolą Tobie bardziej świadomie podejść do tego tematu o ile zdecydujesz się szukać dalej samodzielnie. Najistotniejsze naszym zdaniem z punktu widzenia pożyczkobiorcy informacje i ich wpływ zamieściliśmy na stronie, przy czym szczególny nacisk kładąc na zagadnienia pozabankowych pożyczek internetowych w tym popularnych chwilówek. Jak spokojnie przestudiujesz lekturę strony to cytat (powinniśmy podać źródło jednak nie chcemy być perwersyjni, a przykład bardzo nam pasował)

"Czasem potrzeby pożyczkobiorców są większe niż kilkaset złotych. Właśnie z tego powodu instytucje pozabankowe zwiększają sumę, którą ich klienci mogą zaciągnąć za pierwszym razem"

zrozumiesz jako

Spadamy w rankingach maksymalnej wysokości pierwszej pożyczki. Koszt obsługi długu podobny, niezależnie od wypłaconej kwoty, w przeciwieństwie do przychodu. Zwiększymy zatem sumę oraz przekonamy klientów, że potrzebują więcej

zachowując przy tym zdrowy dystans i uzasadnioną empatię dodasz

Jednak ryzyko kapitałowe wyższe i faktycznie czasem potrzeba pożyczkobiorców większa

Kto może a wręcz powinien pożyczać

Na początek proponujemy abyś jeszcze raz zastanowił się, czy faktycznie potrzebujesz pożyczki, a uzyskane środki są Ci niezbędne. Zapewne zdziwisz się czytając na stronie pożyczkowej, że korzystanie z pożyczek jest nierozsądne. Dosadnie rzecz ujmując, to totalna głupota. Dlaczego więc zajmujemy się tym tematem? Jest jedno jedyne uzasadnienie pożyczania i to niezależnie od jego kosztów. Musi Ci się to opłacać!

Drogi gościu, ponieważ nic nie możemy o Tobie powiedzieć a nie chcemy "naganiać" na pożyczki i wpędzać ludzi w długi, to musisz wykazać się wyobraźnią i samodzielnie dopasować swoją sytuację do podanego przykładu. Spotkasz się zapewne z twierdzeniem, że pożyczka jest wspaniałym rozwiązaniem gdy zepsuł Ci się (oczywiście) nagle samochód, którym (oczywiście) dojeżdżasz do pracy. W większości przypadków to wierutna bzdura i pożyczka nie jest dobrym rozwiązaniem a te nieliczne wyjątki odnieś do podanej sytuacji:

Jesteś taksówkarzem, zepsuł Ci się nagle samochód. Oceniasz czy koszt pożyczki jest mniejszy niż utracone dochody. Jeżeli  tak - bierzesz, jeżeli nie - szukasz dalej. Jeżeli będziesz szukał najtańszego rozwiązania to czas jaki na to poświęcisz może być droższy niż różnica w koszcie pomiędzy pożyczkami i wtedy takie działanie się nie opłaci. Sam musisz to ocenić, niestety o tym zawsze dowiesz się po fakcie. Możesz oczywiście posłuchać dobrych rad, że lepiej poczekać i odłożyć na naprawę, tylko z czego jak dalej nie zarabiasz. Pomysł, że powinieneś podjąć inne zajęcie aby zarobić na naprawę też nie jest dobry. Dlaczego nie zrobiłeś tego do tej pory? Widocznie z różnych powodów jazda taksówką najbardziej Ci odpowiada. W sytuacji kryzysowej, czyli takiej w której podejmuje się najmniej racjonalne decyzje masz się przebranżowić?

Patrząc na to z tej perspektywy pożyczka będzie dla Ciebie wręcz niezbędna. Da kolejną szansę (pomoc) dalej robić to co robiłeś. Dodatkowo da wiedzę do podjęcia decyzji czy warto oszczędzać na "czarną godzinę", a może skorzystać z ostatniej możliwości i na pewno nie na naprawę, kiedy nie znajdziesz opłacalnej dla siebie

Szybsze zaspokajanie swojego komfortu poprzez dawanie upustu hedonistycznym (nawet robiąc coś dla kogoś robimy to dla siebie) żądzom dzięki kredytom, pożyczkom, chwilówkom i jak jeszcze inaczej by to nie nazywać, nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem. Do tego najczęściej jesteś jednak namawiany. Tylko opłacalność takiego rozwiązania w twoim indywidualnym przypadku ma znaczenie. Nic innego się nie liczy.

Pożyczanie zawsze kosztuje, choć wprawdzie znajdziesz tutaj wiele firm pożyczkowych, które udzielą Ci darmowego finansowania na pewien czas, to wbrew pozorom nie zawsze będzie to dla Ciebie wskazane mimo, że jak najbardziej początkowo opłacalne "na pierwszy rzut oka". Duża liczba różnych nałogów jest lepsza niż jeden, który zdominował wszystkie pozostałe. Łatwo się przyzwyczaić do "życia za kredyt". To jednak prosta droga do odwrócenia ról i "życia na kredyt". Uzyskiwane przychody mogą nie wystarczyć na pokrycie zobowiązań w wymaganym czasie. Wtedy sięgamy po pożyczki, spłacając wcześniejsze zobowiązanie i tak wpadamy w pewną spiralę zadłużenia. Człowiek najczęściej widzi to co chce widzieć. Korzystając nie tylko z darmowych pożyczek powinieneś znać swoje słabe i mocne strony oraz umieć wyciągać z tego wnioski aby nie popaść w tarapaty na własne życzenie. Nie zadłużałeś się do tej pory więc nie masz doświadczenia, lub w tej kwestii czujesz się niepewnie, może również uda nam się pomóc w podjęciu przez Ciebie właściwej decyzji.

Jeżeli przemyślałeś ten temat i obiektywnie oceniasz, że twoja zdolność do spłaty zadłużenia w wymaganym czasie jest wystarczająca oraz pożyczka jest dla Ciebie opłacalna, wtedy zapraszamy do zapoznania się z tym co mogą zaoferować firmy pożyczkowe znajdujące się na naszej stronie.

Odstąpienie od umowy pożyczki

Na początek powinieneś wiedzieć, że jeżeli wziąłeś pożyczkę nieroztropnie lub rozmyśliłeś się to zawsze możesz skorzystać ze swojego prawa odstąpienia od pożyczki informując pożyczkodawcę w ustawowym terminie do 14 dni (czasem i dłużej ale to zależy już od jego woli i jeżeli tak jest, to z pewnością informuje o tym na swojej stronie i umowie) poprzez złożenie odpowiedniego oświadczenia, nie ponosząc innych kosztów niż tylko odsetki ustawowe od dnia wypłaty do dnia zwrotu pożyczki. Są pewne wyjątki od tej reguły np poniesione opłaty notarialne i administracyjne na rzecz skarbu państwa, jeżeli miały miejsce (zdarza się to raczej tylko przy większych kwotach i dodatkowych zabezpieczeniach). Pożyczoną kwotę powinniśmy zwrócić niezwłocznie, jednak nie później niż 30 dni od daty odstąpienia1.

Odpowiedni formularz zawsze otrzymamy od pożyczkodawcy lub możemy pobrać przykładowy wzór ze strony, wydrukować, wypełnić i wysłać mailem bądź listem. Zadbajmy też o tzw skuteczne doręczenie, czyli mając jakiekolwiek potwierdzenie ze strony pożyczkodawcy. W przypadku wypowiedzenia umowy pożyczki, wysyłając pismo pocztą tradycyjną (obligatoryjnie list polecony) pamiętamy, że liczy się data stempla pocztowego.

Pobierz wzór odstąpienia od umowy pożyczki (format pdf, 44kb)

 

Od razu nasza rada dla tych co wpadli na pomysł tańszego finansowania, poprzez wykorzystanie prawa odstąpienia. Praktyka pokazuje, że wiele pożyczkodawców, a szczególnie w segmencie chwilówek, może nie udzielić już (pod byle pretekstem) kolejnej pożyczki takiej osobie, właśnie z tego prostego powodu. Korzystajmy więc z rozwagą szczególnie, jeżeli zależy nam na solidnym pożyczkodawcy z dobrą ofertą, a zarazem mając oręż w ręku na zagrożenia i niewiadome, które mogą nas spotkać w pożyczkach nie tylko internetowych.

 

"Bibliografia" i przydatne strony dostępne w sieci:

 

 

 

 

 

1 Ustawa o kredycie konsumenckim, Roz. 5, Art. 53-59

Zadaj pytanie lub podyskutuj na ten temat ...