Średnia ocena pożyczek:

3.36
Liczba wszystkich ocen:
3939

Lista alertów pożyczkowych obecnie znajdujących się na stronie, posortowana względem daty dodania. Spis przydaje się w sytuacji, w której szybko potrzebujesz zobaczyć nowe pozycje oraz jest przyjemniejszy dla "wzrokowców" operujących bardziej po logo niż nazwie.

Zamieszczamy w nim przykłady stron, które z różnych względów powinny zapalić w Tobie czerwoną lampkę ostrzegawczą. Nie wszystkie są tragiczne informacyjnie. Również produkty i usługi mogą być skrajnie odmienne. Niektóre są nawet bardzo dobre, a można pokusić się o twierdzenie, że najlepsze w swojej klasie. Zamieszczamy w celu dydaktycznym. W internecie jak w życiu, dobre wzorce należy stawiać za przykład.

Strona internetowa, składanie wniosków 
www.szybkigrosz.pl

 

Strona internetowa, składanie wniosków 
www.szybkigrosz.pl

 

Opis

Kwota pożyczki od 1000 zł do 100000 zł

Pożyczyć można na okres od 1 do 120 miesięcy.

Koszt telefonu uzupełniającego wniosek 7,69 zł (za minutę połączenia)

Strona z formularzem wniosku o pożyczkę poprzez Szybki Grosz posiada połączenie szyfrowane.

Na wstępie należy pochwalić "firmę" za to, że informuje o podwyższonym koszcie połączenia tam gdzie należy. Jednak na tym pozytywy się kończą. Po pierwsze podmiot Avatrust jako spółka z o.o. widniejący w regulaminie nie istnieje w bazie KRS jak na razie. Oczywiście brak podania KRS w przypadku spółki z ograniczoną odpowiedzialnością powinien już budzić podejrzenia. Dotarliśmy do informacji, że za stroną kryje się S.C. (spółka cywilna) działająca w branży zarządzania nieruchomościami pewnego małżeństwa z Krakowa. Odbiega to już od założonego tematu pożyczek więc nie będziemy tego wątku rozwijać.

Wypełniając formularz podajemy nasze oczekiwania co do pożyczki - oczywiście większość będzie zainteresowana 1% - jeżeli można to czemu nie wybrać najkorzystniejszego wariantu. Ze strony nie dowiemy się żadnych konkretów a treści na niej zawarte jak również sam regulamin to jedno wielkie "masło maślane" za wyjątkiem jednego faktu, że cokolwiek nie zrobimy to i tak czeka nas wykonanie telefonu o podwyższonej opłacie.

Rozumiemy, że firmy pożyczkowe wymagają od nas grosza czy jednego złotego (często zwracanego) celem potwierdzenia naszych danych i rachunku do wypłaty pożyczki (w dobrze pojętym interesie ich samych oraz klientów) ale wysokość tych kwot nie rodzi wątpliwości, że nie są one źródłem utrzymania i celem samym w sobie a tylko pewnym rozwiązaniem "technicznym".

W tym przypadku należy potraktować połączenie (na jednej minucie się nie skończy biorąc pod uwagę jakie dane musimy podać) o podwyższonej opłacie jako koszt, który potencjalny pożyczkobiorca musi ponieść przed uzyskaniem pożyczki (w tym przypadku również wątpliwej) co jest naszym zdaniem naganne bo rodzi szereg patologii, a forma strony kreowana na tzw pożyczki społecznościowe, czyli medium łączące różnych pożyczkodawców z pożyczkobiorcami, naszym zdaniem posiada znamiona "zasłony dymnej" dla właścicieli serwisu w świetle przedstawionych faktów.

Screen

  • szybkigrosz-screen

Dodaj komentarz

Zasady umieszczania komentarzy i opinii
obowiązują od 18.09.2014

Pisz na temat tej pożyczki, którą komentujesz min. 150 znaków.

Jeżeli już opiniujesz to napisz nie tylko same wyrazy zadowolenia lub bluzgi na pożyczkę ale też trochę faktów, z których mogą wynikać.

Twój komentarz "z pierwszej ręki" może być pomocny dla innych w uzyskaniu informacji o danej pożyczce zanim podejmą decyzję o wyborze ale też i dla Ciebie jeżeli inni postąpią tak samo.

Możesz opisać np sprawność i transparentność: rejestracji, ubiegania się o pożyczkę, kontaktu z firmą, decyzji i wypłaty pożyczki po spełnieniu wymogów lub jej odmowy, działanie firmy w przypadku przeterminowania spłaty jeżeli taki fakt wystąpił itp.

Komentarz pojawia się po akceptacji przez moderatora i nie jest modyfikowany. Staraj się unikać błędów ortograficznych aby nie został odrzucony z tego powodu.

Zapoznałeś się i akceptujesz zasady polityki prywatności na stronie oraz brak regulaminu.


Kod antyspamowy
Odśwież