Średnia ocena pożyczek:

3.36
Liczba wszystkich ocen:
3939

Lista alertów pożyczkowych obecnie znajdujących się na stronie, posortowana względem daty dodania. Spis przydaje się w sytuacji, w której szybko potrzebujesz zobaczyć nowe pozycje oraz jest przyjemniejszy dla "wzrokowców" operujących bardziej po logo niż nazwie.

Zamieszczamy w nim przykłady stron, które z różnych względów powinny zapalić w Tobie czerwoną lampkę ostrzegawczą. Nie wszystkie są tragiczne informacyjnie. Również produkty i usługi mogą być skrajnie odmienne. Niektóre są nawet bardzo dobre, a można pokusić się o twierdzenie, że najlepsze w swojej klasie. Zamieszczamy w celu dydaktycznym. W internecie jak w życiu, dobre wzorce należy stawiać za przykład.

ratkomat logo

Strona internetowa, składanie wniosków 
www.ratkomat.pl

Pożyczkodawca

Aasa Polska S.A.
ul. Sienna 64, 00-825 Warszawa
NIP 5252528111, REGON 146017266, KRS 0000411939
Kapitał zakładowy w wysokości 42 000 000 zł
GIODO nr zgłoszenia 015181/2012, nr księgi 118614

i inni utajnieni współpracownicy Sealed

ratkomat logo

Strona internetowa, składanie wniosków 
www.ratkomat.pl

Pożyczkodawca

Aasa Polska S.A.
ul. Sienna 64, 00-825 Warszawa
NIP 5252528111, REGON 146017266, KRS 0000411939
Kapitał zakładowy w wysokości 42 000 000 zł
GIODO nr zgłoszenia 015181/2012, nr księgi 118614

i inni utajnieni współpracownicy Sealed

Opis

Umieszczanie w tym miejscu cech związanych z produktem nie ma zastosowania. Powinno być powieleniem tego co znajdziemy na stronie Aasa. Jednak strona wyróżnia się pod pewnymi względami i może stanowić dużą wartość dodaną dla naszych słuchaczy. Również i w tym wypadku dobre wzorce lubią się powielać.

Na początek uwaga na szyfrowane połączenie, gdyż nie zastosowano przekierowania. Jeżeli wejdziemy na adres przez http, nie zostanie użyty automatycznie https. W takim wypadku, to co puścimy przez formularz powędruje "otwartym tekstem" przez sieć. Strona oszczędziła możliwość "wejścia" w kontakt, ale mamy podany numer telefonu i dane administratora, który zbiera wypełnione przez nas pola wniosku. Jest wprawdzie formularz informacyjny Aasy, jednak administrator danych osobowych, przekazywanych do pożyczkodawcy nie poczuł się wystąpić w roli pośrednika i wypełnić odpowiednich rubryk. Nie oszczędzono również użytkownikowi bloga i opinii klientów. To ostatnie jest bardzo dobre, gdyż nie wiadomo czy chodzi o klientów na pożyczkę w Aasa, czy inną tajemniczą, która nie warta jest wzmianki na stronie. Można się tylko domyślać, że klienci są tak zachwyceni, iż przesyłają swoje zdjęcia do Ratkomat celem publikacji na stronie. Skorzystajcie z możliwości np Googlowskiego wyszukiwania obrazem, to zobaczycie na ile są wiarygodne takie opinie, co lepsi są nawet wybitnymi poliglotami. Ostatni "krzyk mody" na jakościowych stronach pożyczkowych, to wyskakujący dymek z informacją o wnioskach pożyczkowych. Obok zadowolonych klientów, pewnie będzie to kolejny hit mający zachęcić do wypełniania formularza. Tego tutaj również nam nie zaoszczędzono. Strona typowo nastawiona pod zbieranie danych. Aby bardziej uwiarygodnić, korzysta się z ofert innych firm, które mają w takim wypadku możliwość pozyskania klienta z innego miejsca niż własna strona, zyskując tym sposobem przewagę nad konkurencją. Problem w tym, że klient akceptuje na takiej stronie dodatkowe zgody dotyczące jego danych osobowych. Potem to już jak w przysłowiu "hulaj dusza, piekła nie ma". Tego typu stron co Ratkomat, nie tylko z ofertą Aasy jako pożyczkodawcy, w internecie jest znacznie więcej. Każdy niech sam wybiera co mu bardziej odpowiada. Nasz morał na koniec; chcesz skorzystać z danej pożyczki, idź do źródła jak masz taką możliwość. To najlepsza, najszybsza i najbezpieczniejsza droga.

To już wszystko na dzisiejszy wykład, który odbył się 28 lutego 2017, dla ograniczonej liczby internautów korzystających z Twojej Pożyczki. Wykorzystano dodatkowe wizualne materiały szkoleniowe.

Aktualizacja: na dzień 27 czerwiec 2017 Ratkomat posiada już przekierowanie na połączenie szyfrowane i może wyróżnić się na tle innych stron opartych o tego samego pożyczkodawcę w tym wypadku Aasa Polska. Zakładka kontakt również jest już aktywna.

Screen

  • ratkomat-screen

Komentarze  

0 #1 Piotr 2017-06-27 10:16
Witam, Jako właściciel , ratkomat.pl bardzo proszę o sprostowanie.
1. Strona jest zabezpieczona w pełni szyfrowaniem SSL , przekierowanie jest poprawnie zrobione .

2. Jest możliwość wejścia w kontakt. W zakładce są wszystkie niezbędne dane kontaktowe , poprawne.
3.Podana jest również informacja że Aasa Polska jest pożyczkodawcą. Pozostawienie danych jest dobrowolne , użytkownik po wpisaniu się do bazy ma możliwość wypisania.
Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Zasady umieszczania komentarzy i opinii
obowiązują od 18.09.2014

Pisz na temat tej pożyczki, którą komentujesz min. 150 znaków.

Jeżeli już opiniujesz to napisz nie tylko same wyrazy zadowolenia lub bluzgi na pożyczkę ale też trochę faktów, z których mogą wynikać.

Twój komentarz "z pierwszej ręki" może być pomocny dla innych w uzyskaniu informacji o danej pożyczce zanim podejmą decyzję o wyborze ale też i dla Ciebie jeżeli inni postąpią tak samo.

Możesz opisać np sprawność i transparentność: rejestracji, ubiegania się o pożyczkę, kontaktu z firmą, decyzji i wypłaty pożyczki po spełnieniu wymogów lub jej odmowy, działanie firmy w przypadku przeterminowania spłaty jeżeli taki fakt wystąpił itp.

Komentarz pojawia się po akceptacji przez moderatora i nie jest modyfikowany. Staraj się unikać błędów ortograficznych aby nie został odrzucony z tego powodu.

Zapoznałeś się i akceptujesz zasady polityki prywatności na stronie oraz brak regulaminu.


Kod antyspamowy
Odśwież