Średnia ocena pożyczek:

3.36
Liczba wszystkich ocen:
3907

Lista alertów pożyczkowych obecnie znajdujących się na stronie, posortowana względem daty dodania. Spis przydaje się w sytuacji, w której szybko potrzebujesz zobaczyć nowe pozycje oraz jest przyjemniejszy dla "wzrokowców" operujących bardziej po logo niż nazwie.

Zamieszczamy w nim przykłady stron, które z różnych względów powinny zapalić w Tobie czerwoną lampkę ostrzegawczą. Nie wszystkie są tragiczne informacyjnie. Również produkty i usługi mogą być skrajnie odmienne. Niektóre są nawet bardzo dobre, a można pokusić się o twierdzenie, że najlepsze w swojej klasie. Zamieszczamy w celu dydaktycznym. W internecie jak w życiu, dobre wzorce należy stawiać za przykład.

Strona internetowa, składanie wniosków 
www.rapidamoney.plDane pożyczkodawcy:
Rapida Sp. z o.o.
ul. Elektoralna 13 lok 121, 00-137 Warszawa
NIP 5252684957, REGON 365892926, KRS 0000647952
Kapitał zakładowy w wysokości 1 005 000 zł

Strona internetowa, składanie wniosków 
www.rapidamoney.plDane pożyczkodawcy:
Rapida Sp. z o.o.
ul. Elektoralna 13 lok 121, 00-137 Warszawa
NIP 5252684957, REGON 365892926, KRS 0000647952
Kapitał zakładowy w wysokości 1 005 000 zł

Opis

Kwota pożyczki od 2500 zł do 25000 zł

Pożyczyć można na okres 12, 24, 36 miesięcy.

Kosztów nie podajemy, które jak na firmę pozabankową są względnie atrakcyjne z tego co podane jest na stronie. Firma jak najbardziej prawdziwa. Osoby zainteresowane pożyczką, mają możliwość składania wniosku na stronie.

Przy okazji analizy różnych przypadków, z którymi możemy mieć do czynienia przez internet, w celach szkoleniowych pragniemy przedstawić nasz punkt widzenia. Może być całkowicie odmienny od Twojego, jednak warto przedyskutować ten temat akurat, kiedy nadarza się ku temu okazja. Wyróżnienie niczym świadectwo z paskiem, należy odpowiednio podkreślić kolorem.

Firma otrzymuje pochwały za merytoryczną argumentację i kreatywność, która prawdopodobnie wymagała najwięcej czasu i wysiłku z tego co zostało zaprezentowane. Strona jest również bardzo czytelna w swym odbiorze. Dyskretne logo nie rozprasza w zwróceniu uwagi na potężny plik banknotów zachęcający do składania wniosków. Małe przeoczenie nie pozwala wnioskować o pożyczkę na 5 lat (60 miesięcy). Pozostaje tylko domyślić się, że może nie jest to produkt dla klienta pożyczającego po raz pierwszy. Wtedy będzie to zasadne więc pewnie tak musi być. Oczywiście nie podano formularza informacyjnego ze względu na indywidualne warunki umowy - jak podejrzewamy, ale klient może poznać uniwersalne koszty. Takie przedstawienie sprawy to duży plus dla firmy. Nie zabrakło również istotnych regulaminów, polityk i co najważniejsze warunków umowy pożyczki. W tym przypadku warto trochę precyzyjniej określić dokument jako warunki do zawarcia umowy pożyczki. Wynika to zapewne z dbałości informacyjnej. Domyślamy się, że załączniki stanowiące integralną część umowy mają mniejsze znaczenie, co możemy oceniać po ujęciu w cudzysłów ważnych informacji. Po co więc je zamieszczać. Można oszczędzić klientowi trochę czasu na czytanie, w końcu pewnie nie ma go zbyt wiele. Warto wspomnieć, że firma tak jest szeroko frontem do klienta, iż jego żyrantowi poświęci z pewnością należytą uwagę. Niech o tym świadczy fakt, iż posiada ona stosowne wpisy w PKD dotyczące działalności związanej z obsługą rynku nieruchomości, którą powinien dysponować żyrant. Zapewne jest to w trosce o nieruchomość samego pożyczkobiorcy, gdyż księgi wieczyste to nie worki bez dna. Również wynajem i dzierżawa jest w kompetencji firmy jak ujawniono w KRS. Nie ma to jak zaoferować przysłowiowy pełen serwis. Jedyne do czego możemy mieć zastrzeżenia to możliwie niska kwota pożyczki w takim wypadku. Prawdopodobnie bierze się to z troski o klienta, gdyż firma nie wyklucza osób z negatywną historią kredytową. Nowe zbyt duże zobowiązanie może je nadmiernie obciążyć. Rapida jest nową firmą na rynku pożyczkowym w Polsce (rejestracja listopad 2016) jednak jak sama podaje posiada duże doświadczenie, dlatego z pewnością zaoferuje usługi na najwyższym poziomie. Ubolewamy tylko nad faktem, że nie możemy umieścić informacji w naszej wyszukiwarce, gdyż ciągły status offline będzie niekorzystny. Niestety nie podano godzin pracy. Z drugiej strony firma może działać całodobowo, świadcząc pozostałe pośrednictwo pieniężne zgodnie z wpisem w KRS. Brak jest jednak wzmianek o tym, a fakt nie wystąpienia stosownych zgód na pierwszej stronie formularza może być zbyt daleko idącą nadinterpretacją takiej działalności.

To już wszystko na dzisiejszy wykład, który odbył się 12 lutego 2017, dla ograniczonej liczby internautów korzystających z Twojej Pożyczki. Wykorzystano dodatkowe wizualne materiały szkoleniowe.

Screen

  • rapida-screen

Komentarze  

0 #1 Anka 2017-06-26 11:49
Skorzystał ktoś już z rapida tak naprawdę. W końcu wymagania są duże. Nie wiadomo czy udzielają i jak jest w przypadku gdy się ma problem ze spłatą od razu egzekucja czy rozmawiają jak rozwiązać problem.
Cytować | Zgłoś administratorowi
0 #2 Piotrek 2018-01-01 20:24
Tak udzielają, jak są spełnione wszystkie warunki. Ze względu na wymagania raczej dla osób ze złymi wpisami w bazach dłużników BIK i BIG, no i poręczyciel powinien mieć pewny status. Dobre zabezpieczenie spłaty to mniejsze wymagania co do zdolności. Strona jednak nie zachęca aby składać tam wnioski.
Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Zasady umieszczania komentarzy i opinii
obowiązują od 18.09.2014

Pisz na temat tej pożyczki, którą komentujesz min. 150 znaków.

Jeżeli już opiniujesz to napisz nie tylko same wyrazy zadowolenia lub bluzgi na pożyczkę ale też trochę faktów, z których mogą wynikać.

Twój komentarz "z pierwszej ręki" może być pomocny dla innych w uzyskaniu informacji o danej pożyczce zanim podejmą decyzję o wyborze ale też i dla Ciebie jeżeli inni postąpią tak samo.

Możesz opisać np sprawność i transparentność: rejestracji, ubiegania się o pożyczkę, kontaktu z firmą, decyzji i wypłaty pożyczki po spełnieniu wymogów lub jej odmowy, działanie firmy w przypadku przeterminowania spłaty jeżeli taki fakt wystąpił itp.

Komentarz pojawia się po akceptacji przez moderatora i nie jest modyfikowany. Staraj się unikać błędów ortograficznych aby nie został odrzucony z tego powodu.

Zapoznałeś się i akceptujesz zasady polityki prywatności na stronie oraz brak regulaminu.


Kod antyspamowy
Odśwież