Najpopularniejsze artykuły

  Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych

  2017-08-17,

  Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych czyli ostatnia deska ratunku dla osób ze złą historią kredytową W sytuacji kiedy bank zamyka kurek i nie chce z nami rozmawiać, najczęściej szukamy...

  Numer konta bankowego

  2019-04-28,

  Numer konta bankowego czyli identyfikator współczesnego skarbca Biorąc pożyczki przez internet najczęściej otrzymujemy pieniądze przelewam na konto bankowe. Również wykonując przelew...

  Pożyczki zabezpieczone hipoteką

  2017-08-02,

  Pożyczki zabezpieczone hipoteką na co zwrócić uwagę oraz jak to wygląda w praktyce W ostatnim czasie do Rzecznika Finansowego trafia coraz więcej zapytań od osób, które straciły...

  Szybkie przelewy BlueCash

  2017-09-15,

  Szybkie przelewy BlueCash jak obejść ograniczenia systemu Elixir BlueCash jest systemem należącym do firmy Blue Media S.A. z Sopotu, która jest krajową instytucją płatniczą nadzorowaną...

  Nowe regulacje MPKK

  2016-12-21,

  Nowe ograniczenia dotyczące MPKK Czy nowa "ustawa antylichwiarska" spowoduje, że pożyczki pozabankowe znikną z Polski? Nie tak dawno bo w marcu 2016 roku weszły w życie obowiązujące...

  PESEL osobisty identyfikator

  2017-10-03,

  PESEL osobisty identyfikator dowiedz się więcej o tym numerze Powszechnie posługujemy się swoimi danymi w postaci imienia i nazwiska. Również adres zamieszkania pozwala określić naszą...

  Spłata pożyczki której nie brałeś

  2016-02-01,

  Spłata pożyczki której nie brałeś Uwaga na oszustów wyłudzających dane osobowe celem zaciągnięcia pożyczki na naszą szkodę. To może być mocno stresujące, ale nie należy wpadać w panikę,...

 
 

Średnia ocena pożyczek:

3.36
Liczba wszystkich ocen:
3939

2021-03-16

RRSO frankowicza

czyli jak całkowita kwota do spłaty jest niezastąpiona

Kredytowe niewolnictwo

Piramidy finansowe mają to do siebie, że padają z hukiem. Im większe i dłużej trwające, tym upadek bardziej dotkliwy. Ekonomia i prawo zawsze idą w parze, inaczej świat dawno by upadł. Kapitalizm to przerażający dyktator. Na szczęście jest demokracja we wszechświecie i wiara w duszy.

Matematyk wie, że RRSO maleje przy spadającej stopie oprocentowania. W produkcie strukturyzowanym frankowicza RRSO rośnie nawet przy spadającej stopie oprocentowania!  Tego się nie ukryje likwidacją LIBOR-u, który zresztą też odchodzi w skandalu. Każdy kryzys lekarstwem na pandemię.

Wirus przyszedł ze wschodu, zamiast uciekać na zachód, lepiej mądrze eksportować i importować. Bogacz, który utrzymuje stado bezdomnych, czy bezdomny który utrzymuje się ze stada bogaczy. Co jest lepsze? Patrząc ekonomicznie opłacalnym dla tego co rządzi jest sytuacja, w której wielu bogaczy płaci niewielkie składki (podatki) na utrzymanie jednego bezdomnego. Co się stanie kiedy bezdomny zacznie dyktować warunki i powie co łaska?

Dystans, dezynfekcja i maseczki. Zwalczmy tę zarazę jej własnym DNA. W końcu jest już skuteczna szczepionka, która wystarczająco chroni. Może zbyt symboliczne, ale coś w tym jednak jest.

Polaku

Analiza techniczna i fundamentalna wskazuje na wybicie górą z konsolidacji. Wspomóż krajową gospodarkę bez jej zadłużania. Wybierz bezpieczną, stabilną i szybką monetę ;-) Odsetki za usługę kantorową są lepsze i na lokacie i na kredycie. Nie zapomnij, że to jednak zawsze jest inwestycja, ale masz dobrą polisę ubezpieczeniową w tym wypadku. Jak dobrze, jeszcze można policzyć cenę i stać nas na usługę kantorową. Pamiętaj, że w każdej piramidzie pierwszy uczestnik zyskuje najwięcej!

Frankowiczu

Znowu masz jak mawiał klasyk - nie chcę, ale muszę. Upomnij się milcząco o swojego franka w Sądzie. W końcu srebrna mowa obrony twierdzi, że wziąłeś kredyt walutowy. Gdyby CHF brakło, sprawiedliwie możesz rozliczyć inwestycję po rynkowym kursie NBP.

Usługa indeksacji i denominacji jest świadczeniem głównym, czyli kredytem, ponieważ od niego liczone są odsetki (marża + LIBOR), a nie od wypłaconej kwoty. Płacimy więc zatem wynagrodzenie dla Banku za coś czego od niego nie otrzymaliśmy, ponieważ wypłacona kwota (kapitał) nie jest kredytem w tym wypadku. Bank może kredytem objąć jedynie kwotę środków pieniężnych, nie może w kredycie zarabiać na usługach.

Patrząc z drugiej strony nie można kupić za CHF czegoś w PLN, a tym samym zrealizować celu kredytu, bez zamiany z powrotem na PLN, dlatego wypłata kredytu w CHF nie ma sensu bez zakupu PLN. Umowa jest więc nieważna od samego początku.

Ekonomiczną herezją jest stosowanie stopy procentowej nieadekwatnej do waluty, w której oddane do dyspozycji kredytobiorcy są środki pieniężne. Naliczanie odsetek od kwoty, która nie jest tożsama nominalnie z tym co rzeczywiście wykorzystano jest haniebne. Wyrażenie odsetek w walucie innej niż oddane do dyspozycji kredytobiorcy środki pieniężne jest zbrodnicze.

Sensowne pojęcia i mierniki kredytu upadają, bo rzeczywisty cel kredytu jest inny niż opisany w tej umowie. Umowa z dwiema i więcej walutami, nie jest już umową kredytu, przy takim sposobie liczenia odsetek oraz dodatkowym ryzyku znacznie większym niż przyjęte ryzyko kredytowe. Świadczenie niezamówione, które faktycznie otrzymałeś jest bardzo niebezpieczne, te warunki to lichwa w czystej postaci.

Bank złamał art. 69 Ustawy prawo bankowe poprzez żądanie odsetek od niewykorzystanego (niewypłaconego kapitału), jednostronnie ustalono wysokość kredytu po indeksacji i wysokość wypłaconego kapitału po denominacji, stosowano zapisy niedozwolone (również w świadczeniu głównym) dające nieograniczone możliwości jednostronnego ustalania całkowitej i faktycznej kwoty do spłaty.

Zdolność kredytowa to ocena możliwości spłaty zaciągniętego kredytu wraz z odsetkami. W sytuacji kiedy nie znamy wysokości raty, która zależy od odsetek (oprocentowanie) oraz kredytu (kapitału) i rodzaju rat, tej zdolności ocenić nie można, jeżeli ryzyko kredytowe jest nieograniczone. Wybór rodzaju rat: malejące, równe, balonowa w tej sytuacji również traci jakikolwiek sens. Udzielono więc kredytu bez oceny zdolności kredytowej, na podstawie wprowadzających w błąd informacji od doradcy i niedostosowanego do produktu formularza wniosku.

Gdyby Bank zachował się uczciwie i poinformował cię o faktycznym ryzyku, to przynajmniej zaoferował by również jakieś zabezpieczenie, może w postaci drugiego kredytu, tym razem denominowanego, indeksowanego do PLN? Gdyby łupił za bardzo, zawsze coś możesz zrobić ;-)

Udokumentowanie twoich racji dostarczy pozwany. Nie zapomnij, że umowę chwilówki potwierdzają przelewy groszowe. Pomyśl, co by się działo, gdyby obrona podważała jeszcze swoje dokumenty. Sami rektorzy uczelni ekonomicznych przyznają, że to bardzo zaawansowany i ryzykowny instrument finansowy.

Kiedy jeden Bank przejmuje drugi to zrobi wszystko, aby nie przyjąć w portfelu tych umów. Umowa łączy dwie strony Ciebie i Bank, który wydaje coraz więcej pieniędzy na swoją ochronę. Trwa to wszystko tak długo, bo każdy chce jeszcze na tobie zarobić. Teraz pozostaje już tylko nic nie robić. W końcu sam Bank zdecydował się pracować za Ciebie. Frankowiczu nie popełniaj jego błędu i odpuść wynagrodzenie za korzystanie z kapitału (ludzkiego). Nie jesteś bankiem, a tylko Bank może udzielić kredytu. Pamiętaj, że w każdej piramidzie ostatni uczestnik traci najwięcej!

Banku

Kredyt frankowy oraz jego warunki i wszelkie twoje propozycje z nim związane to wyłącznie niekorzystne rozporządzanie mieniem. „Troskliwe misie” zatem udadzą się do Sądu i samemu umowy uznają za nieważne, albowiem swoją przyszłość powinno się szybko zabezpieczyć.

Wstydem mogą być rosnące przedawnione wierzytelności. Twój wierzyciel będzie mieć mniej dobrej woli, a skorzystanie z prawa do zapomnienia jest skomplikowaną kompensatą. Wszyscy chcą tobie pomóc, bo nikt nie chce cofnąć się w czasy wymiany barterowej, a zaufanie i wartość umownego nominału pieniądza ciągle spada.

W XXI wieku wykluczenie cyfrowe nie pozwala na całkowite przejście w fizyczny obrót papierowy. Nadużywanie pozycji dominującej w tabeli opłat i prowizji skutkuje rachunkiem podstawowym. Twój klient nie posiada tabeli opłat i prowizji, więc nie wiesz ile może kosztować aneks do tej adhezyjnej umowy.

Wynagrodzenie za zwrot wypłaconego bezumownie kapitału? Taka korzyść majątkowa jest nieopłacalna i odsetki za opóźnienie mogą być cały czas naliczane. Ile Bank oferuje na lokacie? Promocyjne warunki umowy przedwstępnej kredytu nie są lepsze od groszowej stawki za promesę. Inwestycja w przewlekłość jest totalnie kiepskim pomysłem z co najmniej 286 powodów.

Oddolna samoregulacja sektora bankowego będzie tańsza niż przejście na kryptowaluty lub inne wynalazki tj, czynniki wytwórcze (wydobywcze). Frankowiczu, wiesz co zrobiłeś podpisując się pod umową frankową? Rektorzy uczelni ekonomicznych są przekonani, że świadomie.

Oczekujesz darmowej pożyczki w wysokości 1 mln złotych na 10 lat? Wszyscy są chętni jej udzielić, wystarczy zamienić inflację w deflację. Najprościej to osiągnąć akcją kredytową z nakreślonym nowym celem, a nawet wróżby analityka nie będą potrzebne. Taka to różnica pomiędzy kredytem i pożyczką.

Mądre banki już przechodzą na stałą wysokość oprocentowania kredytu z całkowitą kwotą do spłaty, ale jeszcze lepiej kiedy kredyty zastąpią pożyczkami. Potem i może w chwilówce znajdą ukojenie ;-)

Konsumencie

Nie zapomnij, że cena kredytowanego dobra zawsze wzrasta proporcjonalnie do malejącej wysokości oprocentowania oraz rosnącej zdolności do akcji kredytowej. Dbaj o swoją siłę nabywczą (faktyczna wartość pieniądza) i konsumuj bez kredytu. Na kredycie zaufania bez całkowitej kwoty do spłaty dużo nie skonsumujesz.

Przedsiębiorco

Nie martw się o wymianę handlową ze Szwajcarią.

Ochrono danych

Chroń osoby nie przedmioty, upadają na potęgę. Dekoncentracja sprzyja konkurencji. Koncentruj się na problemie.

Obywatelu

Nie chcesz zostać swoim wierzycielem. Postaw na właściwą radę nadzorczą, by bankowiec w zarządzie nie sprawił zawodu na kolejnym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy. Im bardziej klienci twojej firmy będą niezadowoleni tym zyski będą większe. Wypłać solidną premię pracownikom, bo nie będzie klientów. Nie bądź w opozycji do samego siebie i słuchaj co mówi opozycja. To się nazywa kultura organizacyjna w twojej wielkiej korporacji. Wiesz na co stawiać, kogo słuchać i w co inwestować?

Pokaż wierzytelności i upadłości.

Kronikarzu

Przekaż następnym pokoleniom jak rodzice zrzucali kajdany długu i walczyli o wolność swoich dzieci.

Cywilizacjo

Masz swoje perpetuum mobile. Fizyk obliczy straty zamiany energii jaką ten toksyczny produkt już pochłonął. Ktoś w końcu powinien zachować się humanitarnie i podać całkowitą kwotę do zapłaty.

Historyku

Za wolność naszą i waszą. Takie jest dziedzictwo kulturowe, a że Polak mądry po szkodzie to już taka jego uroda. Historia zawsze osądzi nawet jak Sąd nie zasądzi.

Zadaj pytanie lub podyskutuj na ten temat ...